Tensionet në Kosovë/ Presidenti i Këshillit Evropian: Kurti dhe Vuçiqi të tërhiqen, të largohen Njësitë Speciale dhe barrikadat

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, nëpërmjet në postimi në Twitter ka reaguar mbi çështjen delikate të Kosovës duke i kërkuar dy udhëheqësve të shmangin tensionet në veri të vendit.  

Michel, e ka nisur postimin e tij duke theksuar lidhjet e  ngushta dhe kontaktet me situatën me kreun e BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell.

Në kontakt të ngushtë me Josep Borrell. Koha që Serbia dhe Kosova, Aleksander Vuçiq dhe Albin Kurti, të tërhiqen dhe të mos e kalojnë situatën, ta bëjnë tërheqjen e Forcave Speciale dhe barrikadave dhe të vazhdojnë negociatat sipas propozimeve të Emisarit të Lartë të BE’së, Miroslav Lajçak”, përfundon Michel.

 


Lajmi kryesor:

Kosovë/ Flakë e granata në një zyrë në Zubin Patok, qeveria pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë: Do ruajmë sigurinë në vend! Kurti nxjerr emrat e dy kriminelëve që po bllokojnë kufijtë në veri


G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet ta legalizojë Shqipëria kanabisin për qëllime mjekësore?×

Lajmi i fundit

John

Beniada bën rrëzimin spektakolar në Big Brother...Donaldi 'tallet', e vajton me 'oii'! Shpërthejnë të qeshurat në shtëpi