Tentativa për atentat në Berat, arrestohet një prej anëtarëve të grupit kriminal

Tentativa për atentat në Berat, arrestohet një prej anëtarëve të grupit kriminal

1685629692_berat.jpg

Kapet njëri nga tre personat e shpallur në kërkim si pjesë e grupit kriminal që do të organizonin atentat në Berat.

Në prangat e policisë ka rënë 30-vjeçari nga Korça Arli Shehu, informon gazetarja e Report Tv Mimoza Sinanaj. Ai së bashku me dy shtetasit e tjerë: Hamit Berisha,55-vjeç,nga Kosova dhe Ermal Gora, 43-vjeç, nga Tirana kishin planifikuar kryerjen e një atentati në qytetin e Beratit, por të gjendur nën presionin e policisë kishin fshehur automjetin në fshatin Moravë.

Brenda në automjet policia gjeti edhe të gjitha mjetet që do përdoreshin për kryerjen e krimit, ndërkohê që tre autorët duke përfituar nga errësira ishin larguan drejt zonave të pyllëzuara pasi kuptuan se policia ishte vënë në ndjekje të tyre.


Lajmi kryesor:

Parandalimi i atentatit, arrestohet 1 prej anëtarëve të grupit kriminal! Report TV siguron detaje: Shënjestra shpëtoi sepse nuk shkoi në Berat


A.M./S.G/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Sulmi në spitalin e Rotterdamit, policia njofton për dy viktima

Sulmi në spitalin e Rotterdamit, policia njofton për dy viktima