Tentoi të digjte me benzinë gruan! Arrestohet 50-vjeçari shqiptar në Greqi! Ja çfarë deklaroi para autoriteteve

Tentoi të digjte me benzinë gruan! Arrestohet 50-vjeçari shqiptar në Greqi! Ja çfarë deklaroi para autoriteteve

Foto ilustruese

Një 50-vjeçar shqiptar në Greqi i hodhi benzinë gruas së tij duke e kërcënuar se do ta digjte dhe më pas kërcënoi se do t'i vinte flakën vetes në Sheshin Qendror të Larisës.

Sipas asaj që shkruajnë, mediat greke, 50-vjeçari shqiptar i cili punon murator në shtetin grek, gjatë kërkimit të faljes para autoriteteve ka mohuar akuzën e vrasjes së mbetur në tentativë, duke u shprehur se “nuk ka dashur të dëmtoj askënd, madje as veten”.

Mirëpo, pretendimet e tij nuk kanë bindur askënd, ndaj me urdhër të prokurorit i është caktuar masa e “arrest me burg”. Të premten, i pandehuri ka larë me benzinë ​​ish-bashkëshorten e tij teksa ajo po dilte nga makina e saj me djalin e tyre 17-vjeçar, në apartamentin, pallatit ku ai banon. Ai ka hedhur edhe benzinë ​​mbi makinën duke e kërcënuar se do ta djegë. Fatmirësisht djali ka reaguar i qetë, duke frenuar të atin, për pasojë nëna ka arritur të largohet dhe të shkojë në polici.

Autori, me profesion ndërtues, akuzohej më parë për trafik droge dhe i është ndaluar dalja jashtë vendit.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com