Tentoi të futet me forcë në kryeministri, Gjykata e Tiranës lë në detyrim paraqitje Aurel Latifin! Prokuroria: Probleme me shëndetin mendor, të shtrohet në spital

Tentoi të futet me forcë në kryeministri, Gjykata e Tiranës lë në detyrim paraqitje Aurel Latifin! Prokuroria: Probleme me shëndetin mendor, të shtrohet në spital

Kryeministria

Tentoi që të futet me forcë në kryeministri duke goditur rojën e Gardës, dhoma penale Tiranë, cakton masën ‘detyrim’ paraqitje për Aurel Latifin. Prokuroria kërkoi shtrimin e detyrueshëm në ambientet spitalore për shkak të problemeve psikologjike të Latifit.

I riu goditi me grusht kabinën e rojeve të sigurisë së Gardës së Republikës dhe tentoi të hynte në ambientet e kryeministrisë. Ai akuzohet për veprën penale “Prishja e qetësisë publike”, ndërsa dyshohet se vuan nga probleme të shëndetit mendor. 

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Besoni se Greqia do pranojë hapjen e grupkapitujve të parë Shqipëri-BE?×

Lajmi i fundit

'Kur më shkon sokakut', koncert në Korçë nga Josif Minga

'Kur më shkon sokakut', koncert në Korçë nga Josif Minga