Tentoi të kalonte me mbi 41 mijë euro të padeklaruara në Kapshticë, nisin hetimet ndaj 34 vjeçarit

Tentoi të kalonte me mbi 41 mijë euro të padeklaruara në Kapshticë, nisin hetimet ndaj 34 vjeçarit

Eurot e padeklaruara

Një 34 vjeçar është vënë nën hetim nga policia shqiptare në pikën kufitare të Kapshticës pasi nuk deklaroi shumën prej 41.250 eurosh dhe 41.500 lekë të reja.

I riu, i identifikuar si K.H me banim në Kamëz, ishte pasagjer në kamionin që drejtohej nga O.P. Gjatë kontrollit që iu bë nga oficerët iu gjetën shumat e parave të cilat nuk i kishte deklaruar në kufi siç e përcakton ligji.

Për pasojë, janë sekuestruar shumat e parave që iu gjetën gjatë kontrollit.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Rusia ndan një të tretën e shpenzimeve për mbrojtjen

Rusia ndan një të tretën e shpenzimeve për mbrojtjen