Tentoi të përdhunonte 13-vjeçaren/ Kush ishte 50-vjeçari kanadez, banorët e 'bënë për spital'

Detaje të reja kanë dalë në dritë për 50 vjeçarin nga Kanadaja, i cili tentoi ditën e djeshme që të përdhunonte një 13-vjeçare nga Hungaria.

Report Tv mëson se 50-vjeçari, i identifikuar si Robert Hederson, ndodhej në Shqipëri për turizëm dhe ka qenë i dënuar tre herë për vjedhje në Kanada. Pas thirrjes për ndihmë të 13-vjeçares, banorët kanë parandaluar ngjarjen dhe kanë rrahur 50-vjeçarin. Aktualisht Hederson ndodhet në spital, ku po merr ndihmën mjekësore. Ndaj tij është fleta e arrestit.

Nga ana tjetër, 13-vjeçarja hungareze, kishte ardhur disa ditë më parë me familjen e saj, pasi janë pronarë të një agjencie turistike.

B.K./d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Aksidentet përgjakin rrugët, 73 ngjarje me 15 viktima në 13 ditë. A ka ardhur koha e hartimit të një strategjie nga specialistët për reduktimin e numrit të aksidenteve?

Komento

Komente

 • Mjeku: 19/04/2019 11:33

  Mos ta prek ate pleher

  Përgjigju
 • CaBone: 18/04/2019 22:44

  Ku lumt dora o popull. Dhe me shum me mir do ishte.

  Përgjigju
 • LORA: 18/04/2019 16:00

  Bekuar qofshin banoret,per drurin qe i kane dhene ketij pedofilit kanadez dhe mbrojtjen qe i kane dhene vajzes. Ta kishin ngordhur per fare,do te ishte edhe me mire.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

COVID-i i merr jetën mësuesit nga Mirdita, miku i tij: Qofsh i bekuar dhe në atë jetë