Tentoi të trafikonte veprat e artit drejt Italisë, kapet në Portin e Durrësit 32-vjeçari nga Kosova! I sekuestrohen 7 skulptura

Tentoi të trafikonte veprat e artit drejt Italisë, kapet në Portin e Durrësit 32-vjeçari nga Kosova! I sekuestrohen 7 skulptura

Foto ilustruese

DURRËS- Me 7 skulptura në bagazhin e makinës, teksa përpiqej ti trafikonte drejt Italisë ka rënë në pranga në Portin e Durrësit, Vladimir Bardhi.

32-vjeçari nga Kosova u kap në Portin e Durrësit me 7 vepra arti në makinën e tij pa asnjë dokument për të vërtetuar origjinën apo pronësinë mbi to.

Ndaj tij rëndojnë akuzat për veprat penale “Trafikimi i veprave të artit dhe kulturës" dhe "Kontrabanda me mallra të tjera".

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.  

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Luizi me strategji pas daljes së Kiarës: Po bëja sikur po flija! Ja çfarë dëgjoi fshehurazi nga biseda e Oltës dhe Qetësorit

Luizi me strategji pas daljes së Kiarës: Po bëja sikur po flija! Ja çfarë dëgjoi fshehurazi nga biseda e Oltës dhe Qetësorit