Tentoi të transportonte 51 kg kanabis, arrestohet i riu shqiptar në Kostur! Droga kishte destinacion Athinën

Tentoi të transportonte 51 kg kanabis, arrestohet i riu shqiptar në Kostur! Droga kishte destinacion Athinën

Lënda narkotike e sekuestruar

Një 23 vjeçar shqiptar është arrestuar në zonën e Kosturit në një pyll në afërsi të kufirit greko-shqiptar. I riu është kapur në përpjekje për të transportuar dy thashë me plot 51 kilogramë kanabis.

Policia sekuestroi lëndën narkotike në cilëinë e provës materiale së bashku me dy telefona celularë dhe shumën prej 2 mijë lekësh shqiptare.

Sipas dyshimeve të ngritura nga autoritetet greke, dyshohet se shqiptari do ta transportonte drogën në një zonë të sigurt prej nga ku më pas do të merrej nga trafikantët e tjerë me destinacion tregun e kryeqytetit grek të Athinës.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të zhvillohen zgjedhje të reja në komunat në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Lirimi me kusht i Tahirit, avokati: Kontakt me shërbimit e provës! Ka rrezikshmëri të ulët, do kujdeset për fëmijët e mitur

Lirimi me kusht i Tahirit, avokati: Kontakt me shërbimit e provës! Ka rrezikshmëri të ulët, do kujdeset për fëmijët e mitur