Tentoi të transportonte me furgon 23 emigrantë të paligjshëm, merrte deri në 1 mijë euro për person! Arrestohet 35 vjeçari në Korçë (EMRI)

Tentoi të transportonte me furgon 23 emigrantë të paligjshëm, merrte deri në 1 mijë euro për person! Arrestohet 35 vjeçari në Korçë (EMRI)

Foto ilustruese

Një 35 vjeçar në Korçë është arrestuar nga policia pasi po transportonte me furgon 23 emigrantë nga vendet e treta në këmbim të pagesave nga 300 deri në 1000 euro për person.

Në pranga është ka rënë Leksi Veshollari, banues në Pogradec i cili duke përdorur furgonin e tij po ndihmonte 23 emigrantë me qëllim për t’i kaluar drejt vendeve të Bashkimit Europian.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan furgoni dhe një celular.

Ndërkohë, materialet i kaluan prokurorisë për veprimet e mëtejshme pranë gjykatës së Korçës.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Liverpool dhe Roma tri pikë me vuajtje në transfertë, Panathinaikos befason Villarrealin në Europa League (Rezultatet)

GOLAT/ Liverpool dhe Roma tri pikë me vuajtje në transfertë, Panathinaikos befason Villarrealin në Europa League (Rezultatet)