Tentoi të vriste një person me kallashnikov pas një sherri, në pranga 31-vjeçari në Vlorë! Kërkohej për plagosjen e ish-gruas (VIDEO)

VLORË- Xhevair Kovaçi është vënë në pranga pasi tentoi të vriste një person me kallashnikov pas nëj konflikti që kishin mes tyre në qytetin e Vlorës.

31-vjeçari ishte në kërkim që prej datës 18 janar, pasi goditi me thikë ish bashkëshorten e tij dhe më pas i vodhi paratë dhe celularin. 

Nga verifikimet rezultoi se 31-vjeçari shte shpallur dhe për një ngjarje tjetër në kryeqytet, ku më 3 shkurt, tentoi të vrasë me automatik një person me iniciale A.H. në rrugën “Çelo Ibraj”.

Xhevair Kovaçi. iu dorëzua shërbimeve të DVP Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale”- thuhet në njoftimin e policisë.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Nën sytë e vëzhguesve të Interit, Ernest Muçi jep asist fantastik në Poloni

VIDEO/ Nën sytë e vëzhguesve të Interit, Ernest Muçi jep asist fantastik në Poloni