Tentojnë të bllokojnë rrugën në Lushnje, fermerët tension me policinë! Derdhin qumështin në shenjë proteste

Fermerët e Lushnjes, Fierit, Beratit, Kuçovës dhe Divjakës nën drejtimin e Sindikatës zhvilluan sot një protestë në rrethrrotullimin e Savrës kundër qeverisë, pasi sipas tyre nuk ka marrë në konsideratë asnjë nga kërkesat e tyre. Protesta është shoqëruar edhe me tension dhe shtyrje me policinë, pasi fermerët tentuan të bllokojnë autostradën për disa minuta.

Të bashkuar fermerët kërkuan edhe një herë plotësimin e pesë kërkesave të tyre tashmë të kanalizuara nëpërmjet sindikatës së fermerëve të bashkuar. Në fund fermerët në mënyre simbolike hodhën në rrugë produktet e tyre si qumësht, lakrat, qepët preshtë dhe luleshtrydhe.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Kafsha: 21/02/2020 13:42

    Fshatarë !

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

Pas 5 vitesh mungesë Adele ngjitet përsëri në skenë! Tregon emocionet e rikthimit