Tentuan të trafikonin 93 kg marijuanë nga liqeni i Shkodrës në 2018, arrestohet trafikanti dhe bashkëpunëtori i tij (VIDEO)

Në trafikant droge i shpallur në kërkim që prej 2018 dhe bashkëpunëtori i tij janë arrestuar ditën e sotme në Shkodër. Në pranga ra Mervis Hysaj, 32 vjeç, i shpallur në kërkim pasi në 2018 së bashku me një tjetër kanë tentuar të trafikonin nëpërmjet liqenit të Shkodrës, një sasi prej 93 kg bimë narkotike të llojit marijuanë.

Ngjarja ka ndodhur në 2018 në vendin e quajtur “Syri i Kripës”, në fshatin Vukpalaj, Malësi e Madhe, Ku 32 vjeçari Hysaj së bashku me E. H. (i arrestuar në 2019 ), tentuan të çonin drogën në Malin e Zi, por u zbuluan.

Në pranga ka rënë edhe bashkëpunëtori i tyre Fabian Mezini, 22 vjeç, banues në Kamicë, Malësi Madhe, i cili akuzohet për veprën penale ”Përkrahja e autorit të krimit”.

Trafikanti dhe bashkëpunëtori janë kapur nga forcat Shqiponja në lagjen “Qemal Stafa”, Shkodër, duke qarkulluar së bashku në një automjet.

 Mervis Hysaj është dënuar në mungesë në 2018 me “Arrest në burg” për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”, vepër do e vuaj dënimin tani.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë