Tepelenë/ Sherr mes barinjve, një i plagosur me armë zjarri, në pranga autori

TEPELENË- Një sherr mes barinjve ka ndodhur në Tepelenë në në malin e fshatit Matohasanaj, ku njëri prej tyre ka qëlluar edhe me armë zjarri.

Shkak për sherrin mes dy barinjve është bërë një konflikt për motive të dobëta, ku më pas 30-vjeçari Blerim Luzi ka qëlluar me pushkë 59-vjeçarin Sokrat Zeraj.

Policia ka arrestuar autorin e plagosjes, ndërsa 59-vjeçari është jashtë rrezikut për jetën.

SI.E./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Iris: 06/09/2023 00:15

    Keta duhet te jene nga ata pa diplome nga akademia e barinjeve,se nuk logjikojne,perdoren armen para trurit per motive te dobeta!!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria rënie drastike në testimin e njohurive PISA, i kujt është faji?×

Lajmi i fundit

Frrok Çupi: ‘Helena’ e Berishës dhe nëse sot do ishin këta në pushtet, disa do t’i kishin vrarë para selisë së PD...

Frrok Çupi: ‘Helena’ e Berishës dhe nëse sot do ishin këta në pushtet, disa do t’i kishin vrarë para selisë së PD...