Tërmet me madhësi 5.8 në zonën qendrore të Detit Mesdhe

Sipas agjencisë evropiane të monitorimit EMSC, një tërmet me madhësi 5.8 është regjistruar gjatë natës në det midis Italisë dhe Greqisë, rreth 10 kilometra në thellësi

Tërmeti ndodhi pak para orës 2 të mëngjesit dhe, sipas burimeve të ndryshme,

Lëkundjet e tërmetit u ndjenë në Greqi, Shqipëri, Maqedoninë e Veriut dhe Malin e Zi.

Gjithashtu lëkundjet janë ndjerë gjithashtu në Itali në brigjet e Puglia, Kalabria dhe Sicilia.

Për momentin nuk ka asnjë lajm për dëme. Tërmeti e kishte epiqendrën 439 kilometra në jug-perëndim të Athinës.

  • Sondazhi i ditës:

    Ku do të pushoni këtë verë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Me mision në Kabul, kthehen në Atdhe grupi i ushtarëve shqiptarë