Tërmet me magnitudë 4.1 'godet' Himarën

Foto ilustruese

Lëkundje tërmeti u regjistruan mëngjesin e sotëm në zonën e Himarës.

Sipas IGJEUM, magnituda e tërmetit ishte 4.1 e shkallës Rihter dhe me thellësi 18 km.

Lëkundjet u ndjenë në disa qytete të jugut teksa deri më tani nuk raportohet për dëmtime.

E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Cilët janë shkaktarët kryesorë të aksidenteve rrugore?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Rreziku i 25 prillit, rreth 1 milion votues pa karta identiteti! Ademi dhe Leli-qytetarëve: Aplikoni! Doracaj: Emigratët, 2500 kërkesa për deklarim vendbanimi