Tërmet me magnitudë 4.5 ballë në Evia të Greqisë! Regjistrohen edhe 7 pasgoditje

Tërmet me magnitudë 4.5 ballë në Evia të Greqisë! Regjistrohen edhe 7 pasgoditje

Një tërmet me magnitudë 4.5 ballë i shkallës Rihter ka goditur Greqinë rreth orës 05:23 të mëngjesit të së shtunës në Evia, ndërsa tërmeti u ndje edhe në Atikë.

Epiqendra e tërmetit ndodhej 2 kilometra në jug-juglindje të Vasilikos Istiia dhe thellësia u vlerësua në 18.7 kilometra, sipas Institutit Gjeodinamik.

Tërmeti me magnitudë 4.5 u pasua nga 7 pasgoditje të tjera deri në orën 7:30 të mëngjesit, ku më i madhi ndodhi në orën 6:36 të mëngjesit me magnitudë 3.9 të shkallës Rihter.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?×

Lajmi i fundit

Durrës/ 24-vjeçari plagoset me armë zjarri, paraqitet në spital! Rrethanat e paqarta

Durrës/ 24-vjeçari plagoset me armë zjarri, paraqitet në spital! Rrethanat e paqarta