Tërmeti/ Bardhi: Të hetohet Lleshaj, po intimidon ekspertët e verifikimit të banesave

Tërmeti/ Bardhi: Të hetohet Lleshaj, po intimidon ekspertët e verifikimit të banesave

TIRANË- Për Sekretarin e Partisë Demokatike, Gazment Bardhi, sjellja e ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj me inxhinierin në Lezhë është papërgjegjshmëri dhe tregon që qeveria kërkon të fshehë të vërtetën. Në reagimin e tij, Bardhi shprehet se Lleshaj po përpiqet që të fshehë se pallati është i pabanueshëm dhe se rrezikon jetën e qytetarëve, teksa ka kërkuar që të nisin hetimet ndaj tij për intimidim të ekspertëve.

"Sjellja e Ministrit të Brendshëm është jo vetëm e papërgjegjshme, por edhe kriminale! Ajo është dëshmi e gjallë se qeverisemi nga  njerëz të pashpirt,  që duan të fshehin të vërtetën, duke rrezikuar jetën e qytetarëve!

Drejtori i Urbanistikës së Lezhës me profesion inxhinjer, dëshmon se godina paraqet rrezikshmëri, por Ministri i Brendshëm e urdhëron të fshehë të vërtetën se banesat janë të rrezikshme për jetën e qytetarëve. Këta qeveritarë të papërgjegjshëm, me shpirt të korruptuar janë të njëjtët individë që detyruan ekspertët të ndryshonin aktet e verifikimit për dy pallatet në Thumanë, t’i vlerësonin ato si të banueshme, duke u bërë përgjegjës për humbjen e jetës së 24 qytetarëve.  

Prokuroria duhet të nisë menjëherë hetimet ndaj Ministrit të Brendshëm për intimidimin e ekspertëve dhe tentativën e tij për t’u fshehur banorëve të vërtetën. Kjo sjellje është jo vetëm papërgjegjshmëri kriminale, por edhe shpërdorim i pastër i detyrës", shkruan Bardhi.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Totale: 04/12/2019 17:45

  Flliqesire totale...

  Përgjigju
 • Elbasanlliu: 04/12/2019 16:51

  Ta mbeshtes o pederast

  Përgjigju
 • Gazment ziu qororoglliu: 04/12/2019 13:17

  O gazment ziu ti nuk di të mbërthesh xhaketën tënde e jo më të bësh politik ti mor derdimen. Ti je një bajg që si hyn në pun as dreçit o derdimrn.

  Përgjigju
 • Arbëri: 03/12/2019 23:18

  Ky me të vërtet është i dalur nga gërmadhat e ndonjë shpelle të mbuluar...

  Përgjigju
 • shpellari: 03/12/2019 19:50

  Kemi dushk dhe shkoze po shqope eshte nje cope.Shpellare Bardhi ne nje vend i bie radakes.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  ‘Rasti Qefalia’, a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Britania ndryshon ligjin, i jep përparësi kërkesave për azil nga shqiptarët

Britania ndryshon ligjin, i jep përparësi kërkesave për azil nga shqiptarët