Tërmeti 'shkrin akujt' mes Turqisë dhe Greqisë, Mitsotakis telefonon Erdogan: Të gatshëm për t'ju ndihmuar

Kyriakos Mitsotakis dhe Rexhep Taip Erdogan

Sipas lajmeve të fundit, Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogani ka zhvilluar një telefonatë me Kryeministrin Grek Kyriakos Mitsotakis.
Kryeministri grek Mitsotakis telefonoi Presidentin turk për shkak të tërmetit që goditi rëndë Izmirin dhe disa ishuj grekë dhe ka shkaktuar të paktën 6 viktima në Turqi dhe 2 në Greqi dhe ka plagosur më shumë se 260 persona. Të dy homologët shprehën gatishmërinë e tyre për të ndihmuar njëri-tjetri nëse është e nevojshme.


Lajmi kryesor:

Tërmet 6.6 ballë në Izmir/ 17 viktima (2 në Greqi) e mbi 700 të plagosur! Nxirren gjallë nga rrënojat mbi 70 persona! Një qytetezë 'e pushtuar' nga uji (VIDEO)


S.M./B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se kolaudimi i automjeteve ne shtet do te sjelle permiresim te sherbimit dhe sigurise?×

Lajmi i fundit

John

I infektuar me COVID, ndërron jetë ish-kryebashkiaku Engjëll Dakli! Prej ditësh ishte shtruar në një spital në Turqi