Tërmeti me epiqendër në Klos, banorja: Dolëm të gjithë të jashtë nga frika, s’ka ardhur askush të na shohë nëse kemi nevojë për ndihmë

Banorët e Klosit në Dibër janë prenoncuar për Report Tv ku tha se frika i mbajti jashtë dyerve të shtëpisë dhe në të ftohtë. E pyetur nëse patën një kontroll nga institucionet përkatëse për dëmet, banorja u shpreh se askush nuk ishte interesuar për të ditur nëse kanë nevojë për ndihmë.

“Po e ndjemë, dolën të gjithë jashtë nga frika. Më është dëmtuar edhe banesa.”- tha banorja.

Pyetje: Ka ardhur njeri për t’iu parë nëse keni dëme nga tërmeti?

Banorja: Jo


Lajmi kryesor:

Tërmeti me epiqendër në Klos, 29 shtëpi të dëmtuara, 4 prej tyre në Tiranë! Banorët: E kaluam natën jashtë! Mblidhet shtabi i Emergjencave Civile


G.MO/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Presidenti Biden tërhiqet nga gara: Çfarë ndodh tani?

Presidenti Biden tërhiqet nga gara: Çfarë ndodh tani?