Tërmeti në Turqi, 13 viktima dhe 438 të plagosur

Arrin në 13 numri i viktimave në Izmir të Turqisë para pak minutash, trupat e kërkim shpëtimit nxorrën edhe një personat të cilën ngleur nën gërmadha. Ndërkohë që janë 438 të plagosur.

Misionet e kërkim shpëtimit vazhojnë në 17 ndërtesa të shembura. 


Lajmi kryesor:

Tërmet 6.6 ballë në Izmir/ 17 viktima (2 në Greqi) e mbi 700 të plagosur! Nxirren gjallë nga rrënojat mbi 70 persona! Një qytetezë 'e pushtuar' nga uji (VIDEO)


S.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Zgjaten pa afat masat anti-COVID dhe kufizimi i lëvizjes nga ora 22:00 deri ne 06:00, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

John

Të dënuar për vjedhje me pasojë vdekje dhe trafik droge, OFL u dërgon formularin e pasurisë 3 personave nga Durrësi e Vlora