Tërmeti/ “Save the Children”: 9 mijë fëmijë janë në nevojë

'Save the Children' po veprojnë në Durrës, Tiranë, Shijak dhe Fushë Krujë, ku po i përgjigjet nevojave të fëmijëve dhe familjeve të tyre.

Organizata  thotë se rreth 9 mijë fëmijë janë në nevojë pas tërmeti t të së martës në Shqipëri.

Ata janë të trembur dhe të shqetësuar dhe përveç tendave, shtretërve, batanijeve dhe mjeteve të higjienës personale, kanë nevojë edhe për mbështetje emocionale dhe mendore, thotë Save the Children.


Lajmi kryesor:

SOLIDARITETI/ Erdogan: Do ndërtojmë 500 njësi banimi për të goditurit nga tërmeti, kampi në Prizren mirëpret mijëra shqiptarë (VIDEO)


  • Sondazhi i ditës:

    Nisja e vitit të ri shkollor të hënën, a jeni dakord me mësimin me turne dhe orët e shkurtuara për nxënësit?×

Lajmi i fundit

John

Rep-pop/ Ngjajnë si binjakë, fëmijë dhe prindër si dy pika ujë