Tërmeti shkatërrues në Turqi/ U nxorr i gjallë nga rrënojat pas 13 ditësh, vdes në spital 12-vjeçari

Tërmeti shkatërrues në Turqi/ U nxorr i gjallë nga rrënojat pas 13 ditësh, vdes në spital 12-vjeçari

Edhe pse kanë kaluar 13 ditë që kur dy tërmete të fuqishme goditën Turqinë, ekipet e shpëtimit vijojnë punën për të nxjerrë njerëz që ndodhen nën rrënoja.

Tre anëtarë të një familjeje, janë nxjerrë nga rrënojat e ndërtesës ku banonin në Antakya.

Dy prindërit dhe djali i tyre 12-vjeçar u transportuan menjëherë me autoambulancë, por për fat të keq, ky i fundit ndërroi jetë në spital.


Lajmi kryesor:

Tërmetet në Siri e Turqi, shkon në mbi 46 mijë numri i viktimave! Përfundojnë operacionet shpëtimit, vijojnë vetëm në dy zona! SHBA 100 mln $ ndihmë shtesë


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Chelsea kualifikohet me Brojën në fushë, Newcastle eliminon Man. City-n nga Kupa e Ligës! Më tej Liverpool dhe Arsenal

GOLAT/ Chelsea kualifikohet me Brojën në fushë, Newcastle eliminon Man. City-n nga Kupa e Ligës! Më tej Liverpool dhe Arsenal