Tërmeti, Veliaj: Të gjitha shërbimet tona të emergjencës në gatishmëri! Na sinjalizoni për çdo problematikë

Tërmeti, Veliaj: Të gjitha shërbimet tona të emergjencës në gatishmëri! Na sinjalizoni për çdo problematikë

1673786226_finalprojekt.00143819.Still004.jpg

Pas valës së tërmeteve, të gjithë shërbimet e emergjencës së Bashkisë së Tiranës kanë kaluar në gatishmëri të plotë. Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj i bën thirrje qytetarëve që të sinjalizojnë për çdo problematikë në numrat e emergjencës.

“Një vale tërmetesh janë ndjere ne Tirane. Shërbimet tona te emergjencës kane kaluar ne gatishmëri te plote! Per cdo problematike ne banesa apo rruge malore, ju lutem na sinjalizoni menjëherë ne nr.112 ose zjarrifikesit nr. 128! Kujdes per njeri-tjetrin! BASHKE “, shkruan Veliaj.


Lajmi kryesor:

Tërmet me magnitudë 4.7 ballë me epiqendër në Klos, lëkundje të forta ndihen në Tiranë e disa qytete të vendit! Sizmiologu: S'ka vend për panik


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Vuçiç ndan foton me Ramën dhe Orban nga samiti në Britani: Më e lehtë me miqtë

Vuçiç ndan foton me Ramën dhe Orban nga samiti në Britani: Më e lehtë me miqtë