Terren i vështirë dhe shumë orë larg, efektivi i RENEA-s në pritje të ndihmës së kolegëve (FOTO)

Është mjaft i vështirë operacioni për shpëtimin e efektivit të RENEA-s që ka mbetur në greminë. Drejt zonës janë nisur një grup nga Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë nga Shkodra, por zona është shumë e thellë, dhe fshati më i afërt është Nderlysaj. 

Terreni i vështirë e bën të pamundur ndërhyrjen nga ajri, megjithatë Shqiptarja.com mëosn se derisa ekipi mjekësor të vlerësojë nëse i ëmtuari mund të transportohet nga arji, një helikopter i Forcave të Armatosura është në gatishmëri për çdo vendim të mundshëm.


Lajmi kryesor:

Efektivi 'alipinist' i RENEA-s bie në greminë pranë Thethit, e shpëtojnë kolegët e FNSH- së Shkodrës! Niset me helikopter drejt Traumës (VIDEO)


Ora 11:17
Shkodër/ Në Theth për alpinizëm, efektivi i RENEA-s bie në greminë e dëmton të dyja këmbët

( Me Rreth të kuq ) Efektivi Bledar Beluli

1 / 5

Foto nga vendi i ngjarjes

2 / 5

Foto nga vendi i ngjarjes

3 / 5

Foto nga vendi i ngjarjes

4 / 5

Foto nga vendi i ngjarjes

5 / 5
G.M./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket i drejtë vendimi i BE për të mos hapur kufijtë me Shqiperinë pas 1 korrikut?×

Lajmi i fundit

John

FMN kundër tre nismave të qeverisë: Jo amnisti fiskale, rrezik pastrimi i parave! Heqja e TVSH dhe tatim fitimit 'gërryen' të ardhurat