Tetraplegjikja Enjola Duraku në protestën para Kryeministrisë: Unë kërkova rrugë se nuk ecja dot, ata më prishin shtëpitë

 

Enjola Duraku, një vajzë me aftësi të kufizuara, ishte në protestën e sotme para Kryeministrisë të banorëve që u rrezikohen shtëpitë për prishje nga ndërtimi i Unazës së Madhe dhe rikualifikimi urban. Ajo kishte një mesazh për autoritetet qeveritare.

"Kam kërkuar të drejtën time për rrugën mijëra e mijëra herë dhe një zgjidhje nuk më është dhënë. Nuk më jep zgjidhje për rrugën dhe tani më prish shtëpinë. Ku do të më çojnë mua vëllezërit e mi? Nëse Edi Rama e ka ndarë mendjen të vijë dhe të më mbysë le ta bëjë. Shteti nuk më ka dhënë as shkollë, asnjë gjë dhe tani shtëpinë do të ma prishë! Turp të keni", tha ajo.


Lajmi kryesor:

Banorë të 4 zonave të Tiranës në protestë para Kryeministrisë, fëmijët prekin me thirrjet: Xhaxhi Edi mos na i prish shtëpitë! Qytetarët: 2 ditë afat qeverisë për zgjidhje, pastaj grevë urie


K.T./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Thirrjet për kursimin e energjisë elektrike, mendoni se zbusin pasojat e krizës energjetike?×

Lajmi i fundit

Ja kush është autori 24-vjeçar i vrasjes në Sarandë (FOTO)

Ja kush është autori 24-vjeçar i vrasjes në Sarandë (FOTO)