Teuta thyhet keq në Letoni, mision kualifikim thuajse i pamundur

Teuta ka pësuar një disfatë të rëndë në ndeshjen e parë eliminatore të ‘Europa League’ pasi është mposhtur 3-0 nga Ventspils, rezultat që i rrezikon seriozisht skualifikimin. Në Letoni, durrsakët u ndëshkuan që në minutat e para nga Sergiychuk, i cili njëkohësisht zhbllokoi edhe takimin.

Pas këtij moment Teuta u përpoq të reagonte, por tentativat ishin të vakta. Pjesa e parë u mbyll me këtë rezultat, ndërsa në fraksionin e dytë të lojës pati pak për t’u veçuar deri në minutën e 78, kur Uilmbases dysfishoi shifrat. Teuta mbetet e shtangur dhe deri në përfundim të lojës pësoi edhe golin e tretë.

Në fund vjen një humbje e cila godet Teutën edhe në anën psikologjike, pasi në ndeshjen e ardhshme që luhet në ‘Niko Dovana’ misioni përmbysje mbetet shumë i vështirë.

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A keni besim se sistemi zgjedhor do të ndryshojë për zgjedhjet e ardhshme parlamentare?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Dy Anna