Tha se ishte ankuar te Biden për Kim, Bardhi ironi për Berishën 'Non Grata': Kërkesën ia ke dërguar me korrier diplomatik, me fax apo me e-mail?

Tha se ishte ankuar te Biden për Kim, Bardhi ironi për Berishën 'Non Grata': Kërkesën ia ke dërguar me korrier diplomatik, me fax apo me e-mail?

TIRANË- Ish-Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi i ka kthyer përgjigje Sali Berishës, lidhur me deklaratën që ai bëri nga takimi në Fier se i është ankuar presidentit Amerikan Joe Biden, se ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim po ndërhyn në procese gjyqësore. Reagimi i tij është me nota ironike teksa e pyet se si e ka bërë këtë "ankesë", nisur nga fakti që ai është 'Non Grata' në SHBA.

"Më shumë për kuriozitet: Kërkesë-ankesën Presidentit Biden ia ka dërguar me korrier diplomatik, me fax apo me e-mail", shkruan Bardhi.

Ky reagim vjen pas deklaratës së ish-kryeministrit se Yuri Kim po ndërhyn në procese gjyqësore në Shqipëri, referuar çështjes në Apel të statutit të PD-së dhe se për këtë i ka kërkuar publikisht SHBA-së dhe vetë presidentit amerikan Joe Biden që ta ndalte.

Në PD situata paraqitet e tensionuar, ku palët me zgjedhjet për kreun e partisë kanë ashpërsuar tonet mes njëri-tjetrin.

Postimi i Gazment Bardhit në Twitter

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • ymeri: 15/05/2022 00:42

  BRAVO BARDHI,,,,VETEM TI I JEP HAKUN KETYRE MASKARENJVE SI SALIU ME KOMPANI QE KANE SHIRE NE KURRIZ TE DEMOKRATEVE....

  Përgjigju
 • Loni: 14/05/2022 22:48

  Gazi eshte nder juristet me te mire te PD. Eshte djale me vlera dhe njeri i ndershem.

  Përgjigju
 • Miri: 14/05/2022 22:08

  Po ik ore Gazi dhe gjej shoket. Akoma se ke kuptuar se cfare keni qene? Bej ndonje pune tani ne parlament me mazhorancen duke u dhene voten, se pas 3 vjetesh do harrohesh.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Partia e Mitsotakis kandidon Fredi Belerin për eurodeputet, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

E rëndë në Elbasan/ Nëna kallëzim: Dy burra më përdhunuan djalin 31-vjeçar me aftësi të kufizuara

E rëndë në Elbasan/ Nëna kallëzim: Dy burra më përdhunuan djalin 31-vjeçar me aftësi të kufizuara