Thaçi: Votim për të ardhmen euroatlantike të Kosovës

Rreth orës 10:00, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi u paraqit bashkë me bashkëshorten e tij, për të votuar për zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovë.

Pasi votoi, Thaçi në një prononcim të shkurtër për mediat, apeloi që qytetarët të dalin të votojnë pasi vendoset e ardhmja e tyre dhe Kosovës.

“Dëshirojmë që t’i urojmë qytetarët e Kosovës, i ftojë ata që të votojnë për të mirën e tyre. Do të jetë një votim për të ardhmen euroatlantike të sigurte të Kosovës. Urime të gjithëve”, ka deklaruar Thaçi pas hedhjes së votës së tij.


Lajmi kryesor:

Vetëvendosje fiton në Kosovë! Albin Kurti flet si kryeministër: Ftesë LDK-së për koalicion


  • Sondazhi i ditës:

    Vlerësimi që ju keni për punonjësit e Policisë së Shtetit është?×

Lajmi i fundit

John

Burri leu bashkëshorten me benzinë dhe e dogji, reagon Basha: Krim i tmerrshëm! PD do të ndërmarrë hapa ligjorë për të forcuar mbrojtjen e nënave e vajzave