Theu karantinën, kapet në Itali shqiptari me 5 kg kokainë dhe 2 çorape të mbushura me mijëra euro

Një shqiptar, sipas medieve italiane biznesmen është arrestuar në vendin fqinj me 5 kg kokainë të pastër, vlera e së cilës nëse do të hidhej në treg do të arrinte deri në 1.5 mln euro. 40-vjeçari shqiptar është arrestuar në Perugia.

Gjatë kontrolleve policia pikasi një 'Benz' që po udhëtonte drejt Spoletos, nga kërkimi rezultoi se e kishte një pronësi një person që jetonte në Toscanë. Pas dyshimeve mbi praninë në këtë periudhë karantine nga koronavirusi makina u ndalua, ndërsa shqiptari u shfaq mjaft nervoz duke përforcuar idenë e policëve.

Pas shoqërimit të tij në polici nga kontrolli rezultoi se një fund të dyfishtë të bagazhit të makinës, mbyllur me bravë elektrike me telekomandë ishin 5 kilogramë kokainë të pastër e ndarë në disa pako dhe më shumë se 19 mijë euro brenda dy çorapeve.

 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të hetohen gjyqtarët e prokurorët e larguar nga Vettingu?

Komento

Komente

 • Berati: 25/03/2020 00:50

  Haha mosè ungopshit ju bark pa fryrè çado mbani mènd 10vjet nè bur ilini fèmijèt nè ruge ithot tjetrit babi tiri ngro vezèt.

  Përgjigju
 • Hopa Capi tek kasapi ..: 24/03/2020 22:36

  Rradha...hopa Capi tek kasapi.. Rrota...k...akoma ne kete shekull me keto Teknologjia,,akoma me krime.. Puna e paster,,Bizneset e pastra,,gjumi i qehte prane Familjes.. Kujdesja e Prinderve,,Femijeve dhe pjestareve te tjere te Families.. Krenari..se nje Jete kemi te gjithe .. Nje dite te gjithe do behemi hi...

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Euro 2020/ Ronaldo theu mallkimin, por Portugalia shënon dy autogola! Gjermania e mposht me përmbysje, 'ringjallen' panzerat