Thirrja e Papës: Mos e përdorni grurin si armë lufte

Thirrja e Papës: Mos e përdorni grurin si armë lufte

“Ju lutemi, mos përdorni grurin, ushqimin bazë, si armë lufte”, ky ishte apeli i bërë nga Papa në fund të Audiencës së Përgjithshme.

Papa iu referua bllokimit të eksporteve të grurit për shkak të konfliktit në Ukrainë


Lajmi kryesor:

Shtyhen sanksionet e reja të BE-së! Lavrov: Dërgimi i raketave është provokim i drejtpërdrejtë! Turqia do të organizojë çminimin e porteve të Ukrainës


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Habit aktivisti nga Kosova: Jam me Kroacinë, nuk i kuptoj kosovarët që harxhojnë pare dhe shqyejnë gurmazin për Shqipërinë

Habit aktivisti nga Kosova: Jam me Kroacinë, nuk i kuptoj kosovarët që harxhojnë pare dhe shqyejnë gurmazin për Shqipërinë