Rita Ora ndez sheshin 'Skënderbej', e veshur me flamurin kuqezi nis koncertin me këngën 'Ritual': Nuk do ju zhgënjej kurrë

Rita Ora ka dhuruar një koncert madhështor sonte në sheshin ‘Skënderbej’. Këngëtarja shqiptare me famë botërore ishte veshur me flamurin kuqezi dhe performancën e nisi me këngën 'Ritual', të cilën e ka në bashkëpunim me DJ Tiesto. Para dhjetëra qytetarëve që ishin mbledhur për të ndjekur koncertin e saj foli në gjuhën shqipe duke thënë: “Do të shijoj çdo minutë të këtij koncerti. Ju falenderoj që keni dalë nga shtëpia sonte për të më ndjekur”.

Gjatë performancës, Rita Ora kërceu vallen e Tropojës me muzikën e valles në sfond, ndërsa dha mesazhin se "Nuk do ju zhgënjej kurrë".

Pak minuta para se të dilte në skenë, bëri një postim në Instagram ku bëri thirrje që të gjithë të shkonin atje.

“Është dita e spektaklit! Ky udhëtim ka qenë i jashtëzakonshëm dhe mezi po pres për sonte! Sigurohuni që të vini shpejt në sheshin “Skënderbej” për të parë të gjitha artistet femra që do të performojnë sonte! Shihemi më vonë”, shkroi Rita.

Në koncertin që nisi prej orës 20:00 performuan edhe këngëtarë si Semi Jaupaj, Ronela Hajati, Kida dhe Efi Gjika. Këngëtarja Rita Ora zgjodhi që të merrnin pjesë vetëm vajza dhe gra. Në rikthimin për të tretën herë në Shqipëri në kuadër të Javës Kulturore Britanike, Rita tha se i është mirënjohës këtij vendi, pavarësisht se fillimet e saj nuk kanë qenë të lehta.

Në daljet publike këngëtarja që ishte e shoqëruar prindërit, u shpreh se dashurinë për Shqipërinë, traditat, gjuhën e deri edhe ushqimin e ka të kultivuar prej tyre. Pasi u dekorua me titullin “Naim Frashëri”, nga presidenti Bajram Begaj, artistja tha se ç’do të thotë për të ky titull, dhe vetë figura e Naim Frashërit.

“Titulli është një vlerësim shumë i madh. Nuk mund ta besoj që emri im të jetë përkrah një emri të madh historik. Dhe kjo ishte një surprizë shumë e madhe për mua. Më bën  të ndihem krenare dhe falënderuese për një mirënjohje të tillë”, u shpreh Rita Ora.

Në pritje të albumit të ri që do të publikohet në janarin e vitit të ardhshëm, la të hapur mundësinë e bashkëpunimit me të tjerë artistë shqiptarë. Megjithatë rrëfeu se kapitulli i radhës për të, do të jetë i përqedruar tek kinematografia, por nuk dha detaje se në cilin film do ta shohim. Ndërsa sa i përket martesës së saj me regjisorin Taika Waititi, nuk jep shumë detaje, por as nuk e fsheh lumturinë.  

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 22:35
Rita Ora elektrizon skenën, kërcen vallen e Tropojës gjatë koncertit (VIDEO)

 

Rita Ora gjatë performancës së sotme në sheshin Skëndrbej, ka kërcyer vallen e Tropojës me muzikën e valles në sfond, ku i ka kërkuar edhe publikut "të bëjë pak zhurmë". Më pas, ka kaluar në këngën hit "Black Widow".

Ora 22:01
Rita Ora para qytetarëve në sheshin 'Skënderbej': Do shijoj çdo minutë të koncertit! Faleminderit që keni dalë nga shtëpia për të më ndjekur (VIDEO)

 

Dhjetëra qytetarë janë mbledhur në sheshin ‘Skënderbej’ për të parë nga afër koncertin e Rita Orës, e cila tha: “Do të shijoj çdo minutë të këtij koncerti. Ju falenderoj që keni dalë nga shtëpia sonte për të më ndjekur”.

Më pas, gjatë performancës i ftonte qytetarët që të këndonin së bashku me të.

Ora 21:49
E veshur me flamurin kuqezi, Rita Ora elektrizon sheshin 'Skënderbej' (VIDEO)

 

Rita Ora ka zgjedhur të vishet me ngjyrat kuqezi për të performuar në Tiranë. Stilistët ishin kujdesur që në body-n ë zezë ku dukej e qendisur shqiponja, të qepnin edhe flamurin e Shqipërisë.

Rita Ora elektrizoi sheshin Skënderbej me performancën e saj ndërsa e nisi koncertin me këngën “Ritual”.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Timi: 07/09/2022 03:54

    Buke dhe cirk thote romaku

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Komision hetimor vetëm për çështje konkrete,jeni dakord me propozimin e PS?×

Lajmi i fundit

Komisioni i Disiplinës jep vendimin, nis hetimi për dhunën në futbollin e femrave gjatë ndeshjes Tirana-Vllaznia

Komisioni i Disiplinës jep vendimin, nis hetimi për dhunën në futbollin e femrave gjatë ndeshjes Tirana-Vllaznia