POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Thirrjet antishqiptare në varrimin e Kaçifas, Shoqata "Çamëria": Ngrihuni nëse ju ka mbetur pak dinjitet

Shoqata "Çamëria"

Shoqata “Çamëria” ka reaguar pas thirrjeve antishqiptare në varrimin e Konstantinos Kaçifas. Në një reagim zyrtar të shoqatës shkruhet se shqiptarët duhet të ngrihen nëse ju ka mbetur pak cilësi dhe dinjitet.

Reagimi zyrtar i shoqatës "Çamëria"

Po sikur të marrim flamujtë shqiptarë dhe të shkojmë në Çamëri e të brohorasim të vërtetën “Çamëria është Shqipëri”?
Qendrimi apatrit i të gjithë aparaturës shtetërore është shenja më e qartë se shtetarët shqiptarë s’kanë dinjitet, burrëri, aftësi e mbi të gjitha nuk kanë atdhe.

Lejimi i shpërthimit të “vorioepirotizmit” brenda territorit shqiptar, ku policia dhe diplomacia i bën sehir, vërteton atë që kemi thënë përherë: çdo cedim ndaj Greqisë, çdo varrezë që lejohet, sa herë heshtet për çështjen çame, hap orekset e sëmura të nacionalizmit grek. Shtetarët shqiptarë, po u ka mbetur më e vogla cilësi, sot duhet të reagojnë ashpër, përballë një rasti të paprecedent të rrezikimit të integritetit territorial të Shqipërisë.

Ndaj çdo deklarate qesharake të këtyre apatridëve që duan të relativizojnë ngjarjen, ne i pyesim: Po sikur të marrim flamujtë shqiptarë dhe të shkojmë në Çamëri e të brohorasim të vërtetën “Çamëria është Shqipëri”? Do na mbështesni? Apo do i bëni fresk “vorioepirit” të injorancës suaj?

fl.mi.
Komento

Komente

  • Çameria: 08/11/2018 21:53

    Esht mire ku esht o Vella Çam. Une mendoj qe Ju duhet te çoheni e boni revolucion te merrni Shqiperine si luftuat per Greçin. Kur te merrni Shqiperine pastaj hidhuni ne Çameri, Por prap, Cfare do boni me shume. Vk me pak fjal se Ne spo marrim dot tokat ne Shqiperi e jo ne andej apo kendej

    Përgjigju