Thoni mirupafshim Diellit dhe nxirrni xhupat, nga nesër ndryshon moti! Ja parashikimi

Thoni mirupafshim Diellit për muajin prill. Ndërsa temperaturat e fundjavës shkuan deri në 31 gradë do të kemi një ndryshim rrënjësor, prandaj ju këshillojmë të mos ndryshoni garderobën.

Anira Gjoni, specialiste e IGJEUM, në një prononcim për emisionin "Sot live ne Shqiperi' ne Report Tv tregon se nga nesër do të kemi një rënie të temperaturave me 5 gradë. Më pas të mërkurën një rënie prej 7 gradësh. Ndërsa të enjten dhe të premten do të ke të temperature dhe më të ulëta.

Nga nesër kthehen dhe reshjet e shiut, të cilat të mërkurën do të jenë më intensive.

Temperaturat minimale do të zbresin deri në 10 gradë celcius. Ndërsa të premten do të jenë më të ulëtat. Në Tiranë temperatura do të jenë 10 – 14 gradë celcius. Në zonat malore minimalja pritet të shënohen deri në 3 gradë. 
E mërkura dhe e enjtja në mëngjes në veri të vendit në lartësitë mbi 1 mijë metra do të ketë dhe reshje bore.

Po Fundjava?
Edhe fundjava do të jetë në kushte atmosferike të paqëndrueshme.

Edhe dy javët e fundit të prillit parashikojnë të jenë reshje shiu dhe temperature të ulëta.

S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A ka qenë Vettingu i gjyqtarëve e prokurorëve proces i besueshëm?×

Lajmi i fundit

 'Firo' te Kukësi, kapiteni largohet pas katër sezonesh: Ishte nder për mua

 'Firo' te Kukësi, kapiteni largohet pas katër sezonesh: Ishte nder për mua