Theu masat kufizuese anti-COVID, pushkatohet 50 vjeçari në Korenë e Veriut

Theu masat kufizuese anti-COVID, pushkatohet 50 vjeçari në Korenë e Veriut

Kim Jong Un

KOREA E VERIUT- Diktatori i Koresë së Veriut Kim Jong Un ka ekzekutuar publikisht duke e pushkatuar një burrë 50 vjeçar i cili shkeli masat e marra nga shteti pët të shmangur përhapjen e COVID-19.

Burri i akuzuar për kalim ilegal kontrabandë të kufirit të mbyllur me Kinën, u qëllua për vdekje në 28 nëntor, duke u bërë shembull për të frikësuar njerëzit që të respektojnë rregullat e pandemisë, raporton Radio Free Asia.

Personi i dënuar me vdekje u përshkrua si një burrë në të 50-at e tij i cili u akuzua për kontrabandë me partnerë kinezë të biznesit përtej një kufiri i cili ka qenë i mbyllur për pjesën më të madhe të vitit 2020. 

Nga frika se kontrabanduesit mund të sjellin virusin, regjimi i Kim Jong Un ka forcuar praninë e tij ushtarake në kufi për të zbatuar kufizimet.

Koreja e Veriut pretendon se nuk ka pasur asnjë rast të Covid-19 që nga fillimi i pandemisë.

B.K./K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Hasani: 05/12/2020 00:07

  Edhe ky derr mileti Kim Jongun do sepse ka marre kot I shikon truma truma duke mos pyetur fare per rregullat mbushin kafet dhe baret rrine shpine me shpine ne tavolina pastaj cohen dhe dalin pa maska

  Përgjigju
 • urani: 04/12/2020 18:49

  Po te zbatuhet edhe ne Shqiperi kjo i bie me pushkatu me mira shpellare derra qe nuk i zbatojne rregullat.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

Protesta e Berishës, reagim Kim: E rëndësishme që protesta të jetë paqësore

Protesta e Berishës, reagim Kim: E rëndësishme që protesta të jetë paqësore