'Ti Edi Rama i PD me grusht, unë i PS me 2 gishta', Rama video gjatë fluturimit drejt Kukësit me 'çunat nga Londra': Më ke sharë aq shumë sa s'të punon telefoni

 

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video me momente nga fluturimi i parë drejt Kukësit. Gjatë fluturimit nga Rinasi në Kukës Rama ka bërë batuta me emigratët e kthyer nga Londra, të cilët i ka pyetur nëse e besojnë tani u ndërtua aeroporti dhe nisi fluturimet.

Pjesë nga biseda:

Emigranti: Puna e mirë nuk shahet.

Rama: Para se me e bo...

Rama: Tani po e besoni apo akoma..

Emigranti: E kam besu gjithmonë

Rama: Edi Rama je ti. Ky është Edi Rama i PD. Aq shumë e ka mësuar telefonin e ka përdor për të më sharë mua dhe tani si punon telefoni. Ti Edi Rama i PD me grusht une Edi Rama i PS me 2 gishta.

Emigranti: Erdha nga Londra vetëm me ta dhonë votën ty.

Rama: Dy gishtat veji këtu në kokë se më shkatërrove


Lajmi kryesor:

Ulet avioni i parë në Aeroportin e Kukësit 'Zayed, Flatrat e Veriut', festë kuqezi dhe entuziazëm! Rama zbret me emigrantët nga Londra: S'jam 3D, por real! Ditë e veçantë për shqiptarinë


Be.K./jsh/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përmirësimi i situatës nga COVID-19, a mendoni se duhet të lehtësohen masat kufizuese?×

Lajmi i fundit

John

Koronavirusi, shkon në mbi 650 mijë numri i vaksinimeve të kryera, Manastirliu: Vijojmë pa u ndalur drejt objektivit të 1 milion vaksinimeve