'Ti je mrekullia jonë', Kledi Kadiu dedikim të  ëmbël për djalin e sëmurë në ditëlindjen e tij të parë

'Ti je mrekullia jonë', Kledi Kadiu dedikim të  ëmbël për djalin e sëmurë në ditëlindjen e tij të parë

Kledi Kadiu me djalin

Fëmija i dytë i balerinit të njohur Kledi Kadiut dhe Charlotte Lazzari ka mbushur një vjeç.

Kadiu i ka dedikuar të voglit të tij Gabriel një mesazh plot dashuri me rastin e ditëlindjes së tij.

"Nuk ka fjalë për të përshkruar xhiron tënde të parë rreth diellit. Ti je mrekullia jonëGëzuar ditëlindjen i vogli Samurai i madh", shkruan Kadiu në Instagram.

Balerini e ka quajtur të voglin e tij "Samurai", emrin e një luftëtari pasi Gabrieli po përballet me probleme të rënda më shëndetin që prej lindjes.

Në ditën e 13 të lindjes, Gabrieli pati temperaturë të lartë dhe komplikacione, një diagnoze mjaft komplekse e quajtur meningo-encefaliti.

Kledi ka njoftuar më herët se diagnoza është një proces inflamator i sistemit nervor që prek meningjet dhe trurin.

"Fillimi i një sprove që na ka vënë vërtet në provë. Fëmija arriti të mbijetoje dhe pasi hapi sytë, hap pas hapi dhe me guximin e heroit, përdori të gjitha forcat për të rimarrë veten. Gabriel u kthye në shtëpi pas më shumë se një muaji e gjysmë i shtruar në terapi intensive dhe pas shumë analizave", ka njoftuar më herët Kadiu.

Çifti nuk u dorëzua dhe vazhdoi të luftonte së bashku me vogëlushin.

Djali i vogël, Kledi Kadiu dhe Charlotte Lazzari

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Senati miraton ligjin për të shmangur grevën e punonjësve të hekurudhave

Senati miraton ligjin për të shmangur grevën e punonjësve të hekurudhave