Tifozët e Atleticos kundër transferimit të Ronaldos, nisin fushatën “ContraCR7”

Tifozët e Atleticos kundër transferimit të Ronaldos, nisin fushatën “ContraCR7”

Cristiano Ronaldo

Tifozët e Atletico Madridit janë kundër një transferimi të mundshëm të Cristiano Ronaldos në “Wanda Metropolitano”. E ardhmja e sulmuesit portugez është ende e paqartë, derisa ai është duke e kërkuar largimin nga Manchester Unitedi. Ronaldo ende nuk ka filluar stërvitjet me “Djajtë e Kuq”, teksa raportohet se ai po e kërkon tashme një klub të ri – por që ende nuk ka asgjë konkrete.

Pavarësisht nëse ka ndonjë të vërtetë në thashethemet apo jo, një nga klubet e lidhura me transferimin e 37-vjeçari është edhe Atletico Madridi. Por, tifozët e klubit spanjoll janë shprehur kundër kësaj lëvizjeje, shkaku se pesë herë fituesi i “Topit të Artë” është një ikonë e rivalëve të tyre, Real Madridit.

Duke përdorur hashtagun ‘ContraCR7’ [KundërCR7] në rrjetin social “Twitter”, shumë “Colchoneros” e kanë bërë të qartë se nuk do ta pranonin transferimin e tij.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Dy ish shokët e klasës të atentatorit të Trump: Nuk dinte të gjuante, ishte përjashtuar nga klubi i qitjes

Dy ish shokët e klasës të atentatorit të Trump: Nuk dinte të gjuante, ishte përjashtuar nga klubi i qitjes