Tifozët iranianë kënduan gjithë natën para hotelit të Portugalisë

Tifozët iranian

Lajme nga më të ndryshmet vijnë në Botërori i Rusisë. Në prag të ndeshjes Iran-Portugali, që do të luhet në mbrëmje në orën 20:00, tifozët iranianë janë organizuar dhe po ndihmojnë me “taktikat” e tyre.

Ata kanë kënduar për gjithë natën përpara hotelit ku qëndron Portugalia, me qëllimin që ata të rrijnë pa gjumë dhe të jenë të lodhur ditën e sotme.

Në një moment në dritaren e hotelit është shfaqur edhe Ronaldo, ai u kërkoi tifozëve të pushojnë. Nëse Irani fiton sonte, do të ishte diçka historike, pasi për herë të parë do të kalonte fazën e grupeve.

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të hapet transporti publik e ai ndërqytetas?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Covid ‘djeg’ mushkëritë e 18 vjeçarit, mjekët italianë bëjnë mrekullinë përmes transplantit, i pari në Europë