Tifozi i veçantë... merr rrugën nga Gjermania për të parë kuqezinjtë: S'vij për 'Gjelat', se ato mund t'i shihja në Francë

 

Një shqiptar që jeton në Gjermani ka marrë rrugën për në Shqipëri, specifikisht për të parë kombëtaren përballë kampionëve të botës. Për mikrofonin e Report TV, ai tregon se nuk po 'shfrytëzuar" këtë ndeshje për të parë yjet e futbollit botëror, por ato shqiptarë.

"Atmosfera është shumë e bukur dhe jam shumë i gëzuar që më në fund kemi një stadium dinjitoz. Unë kam ardhur dje enkas nga Gjermania. Jam tifozë i përhershëm. Interesi është për kombëtaren tonë, jo për Francën, se po të kishim interes për Francën do kishim shkuar në Francë", tha tifozi.


Lajmi kryesor:

Ndeshja historike! Spektakël dhe emocione në 'Air Albania', 20 mijë flamuj kuqezi në stadium, 1 mijë policë garantuan siguri (FOTO+VIDEO)


B.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Rama e Basha do të bëjnë kompromis për të ardhmen e Shqipërisë?×

Lajmi i fundit

John

'Faleminderit Leo', Barcelona përcjell legjendën Messi me dy fjalë dhe një video me momentet e tij më të mira në fushën e blertë