Tifozi maroken tall kombëtaren e Spanjës pas eliminimit, 'i lavdëron' dhe më pas i tregon rrugën për të ikur nga Katari (VIDEO)

Një video ekipe vjen nga porti i Katarit aty ku një tifoz maroken është tallur me ironi me përfaqësuesen e Spanjës. Teksa ndodhet pranë autobuzit të ‘La Roha-s’ tifozi u drejtohet futbollistëve që ishin në dritare duke iu thënë fillimisht ‘paçi fat se jeni ekip i mirë’, ndërsa më pas shton ‘portin e keni në këtë drejtim’.

Maroku eliminoi Spanjën me penallti nga Botërori, pasi 120 minutat e u mbyllën me rezultatin 0-0. Maroku u bë kombëtarja e parë afrikano veriore që kualifikohet në çerekfinale dhe e katërta e këtij kontinenti që arrin në këtë fazë.

Ne.k./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Clippers i kthen borxhin Oklahomës, rezultatet e ndeshjeve në NBA

Clippers i kthen borxhin Oklahomës, rezultatet e ndeshjeve në NBA