‘Tirana Ime’, aplikacioni që do iu 'shpëtojë' nga trafiku në Tiranë

Komisariati Rajonal i Policisë Rrugore Tiranë njofton hapjen e një aplikacioni që do të ndihmojë në shmangien e trafikut të automjeteve në Tiranë.

Aplikacionin ‘Tirana Ime’, mund ta shkarkojë çdo qytetar në telefonin e tij dhe mund të marrë informacion për zonat me trafik. Ku aplikacion ka qëllimin orientimin e qarkullimit të mjeteve, në përshtatje me ngarkesën e akseve rrugore.  

Edhe Policia Rrugore e Tiranës me këtë mundësi, arrin të monitorojë qarkullimin e automjeteve, dhe të dalë në terren në ato zona ku ka trafik.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Zjarri në fabrikën 'Deutsch Color' Ministria e Mbrotjes thirrje qytetarëve të shmangin lëvizjet drejt autostradës

Zjarri në fabrikën 'Deutsch Color' Ministria e Mbrotjes thirrje qytetarëve të shmangin lëvizjet drejt autostradës