Tirana 'në hall' për stadium, 'Air Albania' e zënë! Agjenda e javës së 25-të në Superligë

Tirana 'në hall' për stadium, 'Air Albania' e zënë! Agjenda e javës së 25-të në Superligë

Derbi Partizani - Tirana

Superliga shqiptare e futbollit po përgatit raundin e 25-të. Agjenda e këtij raundi është e ndarë në dy ditë. Të dielë dhe të hënë luhen pesë sfidat e radhës, teksa problem për Tiranën është gjetja e një stadiumi, kjo pasi në "Air Albania" luan Kombëtarja U-17 e vajzave dhe "Selman Stërmasi" është në gjendje jo të mirë.

Raundi i 25-të nis të dielën e 25 shkurti. Në orën 13:30 luhen dy duele. Egnatia pret Teutën në Rrogozhinë, ndërsa Kukësi përballet me Erzenin. Në 17:00 në Korçë luhet një ndeshje shumë e fortë, ajo mes Skënderbeut dhe Partizanit.

Të hënë e 26 shkurtit janë në program dy ndeshjet e radhës. Në 13:30 Tirana luan me Laçin, me stadiumin që ende nuk është vendosur. Në 17:00 Dinamo luan me Vllazninë në "Niko Dovana".

Superliga, raundi 25:

E dielë, 25 shkurt

13:30 Egnatia - Teuta

13:30 Kukësi - Erzeni

17:00 Skënderbeu - Partizani

E hënë, 26 shkurt

13:30 Tirana - Laçi

17:00 Dinamo - Vllaznia

Renditja:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Media amerikane: Raketat e lëshuara nga Izraeli kundër Iranit kanë teknologji për t'iu shmangur radarëve

Media amerikane: Raketat e lëshuara nga Izraeli kundër Iranit kanë teknologji për t'iu shmangur radarëve