Tirana ngushëllohet me Kupën
mund Skënderbeun në shtesë 3:1

Tirana ngushëllohet me Kupën<br />mund Skënderbeun në shtesë 3:1
Tirana, e rënë nga kategoria, është fituese e Kupës së Shqipërisë.

Bardheblutë mundën Skënderbeun në finalen e luajtur në “Elbasan Arena” me shifrat 3:1, në shtesën e takimit.

90 minutat e kohës së rregullt u mbyllën me rezultatin 1:1. Ishte Tirana që kaloi e para në avantazh në minutën e 20 me anë të Ede.

Goli i barazimit për korçarët erdhi në fundin e takimit, në minutën e 86, kur Radas gjeti rrugën e rrjetës.

Shtesa e takimit foli për kryeqytetasit, të cilët shënuan Nkounkou M. 104’ dhe Ndockyt M.114’.

A mendoni se protestat mund ta forcojnë pozicion politik të PD-së?

×

Ervin Salianji kërkon pezullimin e vendimit të Apelit që e dënoi me 1 vit burg, Gjykata e Lartë shqyrton kërkesën më 15 Tetor! Ja gjyqtari relator