Tiranë/ Dhunuan punonjësin e policisë pas një sherri dhe i morën armën e shërbimit, arrestohet 34-vjeçari dhe vihet nën hetim një 33-vjeçar

Tiranë/ Dhunuan punonjësin e policisë pas një sherri dhe i morën armën e shërbimit, arrestohet 34-vjeçari dhe vihet nën hetim një 33-vjeçar

Foto ilustruese

TIRANË- Një 34-vjeçar është arrestuar dhe një 33-vjeçar është vënë në hetim në gjendje të lirë nga policia e Tiranës, pasi akuzohen se kanë kanë dhunuar një punonjës policie dhe i kanë marrë armën e shërbimit.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme rreth orës 23:00 në rrugën “Foto Xhavella”, ku shtetasit e identifikuar me inicialet E.T. dhe E.N., si pasojë e një konflikti të çastit, kanë goditur me grushte punonjësin e policisë, i cili ishte jashtë jashtë shërbimit, dhe pasi i kanë marrë armën e shërbimit janë larguar.

34-vjeçari është vetëdorëzuar në Polici, ku ka dorëzuar dhe armën e punonjësit të policisë.

Blutë bëjnë me dije materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale

K.M/SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Gripi: 29/10/2023 16:55

  Ka dy rruge,ose polici eshte pijanec dhe sherxhi ose eshte i paafte. E para duhej te shmangte konfrotimin fizik dhe dyta eshte turp qe i kane marre armen. Duhet shkarkuar ne te gjitha rastet sepse perben kercenim oublik dhe njollos figuren e policise. E dyta nese keta trimat e astirit e kane goditur pa shkak re ligjshem atehere plasinu brenda minimumi 3 vite. Kjo do jete drejtesi se u mvush shqiperia vetem me boxiere dhe cowboy.

  Përgjigju
  • Policia qe duam: 29/10/2023 21:39

   E para o shok jam dakort me ty ne cdo fjale vetemse do te theksoja se shumica e policave jane te PAAFTE sepse askush nuk u meson me dyluftime sic benin dikure kur ka qene policia nie shkolle 3 vjecare.Tani bejne 6 muaj kurs sa per te mesuar ligjet(gjthm nese mesojn) dhe dalin policat si karafila nga 160 te gjate 45 kg a thua ti se keta do na mbrojne kur meze mbajn breket e veta…

 • Sondazhi i ditës:

  A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Pse Kate Middleton zgjodhi të vishte ngjyrën vjollcë në daljen e fundit publike

Pse Kate Middleton zgjodhi të vishte ngjyrën vjollcë në daljen e fundit publike