Po pastronte armën, gardisti vetëplagoset me armën e shërbimit, çohet tek Trauma

Po pastronte armën, gardisti vetëplagoset me armën e shërbimit, çohet tek Trauma

Foto ilustruese

TIRANE- Një efektiv i Gardës është vetëplagosur pasditen e sotme. Mësohet se i riu është dërguar për ndihmë mjekësore në Spitalin Universitar të Traumës (SUT)

“Më datë 24.05.2024, rreth orës 18:00, është paraqitur për të marrë ndihmë mjekësore në SUT, shtetasi F. S., 28 vjeç, punonjës pranë Gardës së Republikës, i cili dyshohet se është vetëplagosur me armën e shërbimit' informoi policia.

 Në lidhje me rastin është njoftuar AMP, dhe në bashkëpunim me grupin hetimor po punohet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Sipas informacioneve të para nga grupi hetimor bëhet e ditur se i riu ka qenë duke pastruar armën kur i është shkrepur pa dashje. Plumbi e ka kapur në dorë dhe në këmbë.

S.G//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit