Tiranë/ I mori para shoferit për t'a lejuar të kalonte me makinë, arrestohet doganieri (Emri)

Foto ilustruese

Një doganier është arrestuar në Tiranë, pasi akuzohet se i ka kërkuar dhe i ka marrë para një shoferi për t’a lejuar që të ikte nga territori doganor. Adriatik Hamza, 41 vje ç, i mori para një shoferi të një subjekti doganor. Policia njofton se mbi Hamzain rëndon akuza e korrupsionit. 

Njoftimi i plotë
 

Finalizohet operacioni policor i koduar “Doganieri”.

Operacioni nga Seksioni për Hetimin e Korrupsionit në bashkëpunim me Drejtorinë e Antikorrupsionit dhe Drejtorinë e Hetimit Doganor në Drejtorinë e Përgjithshme të Doganave.

I kërkon dhe merr një shumë në euro shoferit të një subjekti për ta lejuar të dilte nga territori doganor.

Në pranga Doganieri i pikës Doganore Tiranë për veprën penale “Korrupsioni pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike”.

Seksioni për Hetimin e Korrupsionit në bashkëpunim me Drejtorinë e Antikorrupsionit dhe Drejtorinë e Hetimit Doganor në Drejtorinë e Përgjithshme të Doganave në kuadër të operacionit policor të koduar arrestuan në flagrancë shtetasin :

- Adriatik Hamza, 41 vjeç, banues në Tiranë (Doganier në pikën Doganore Tiranë).

Ky shtetas duke shfrytëzuar atributet që i jep posti i ka kërkuar dhe marr një shumë në euro shtetasit V. Ç., 54 vjeç, (shofer i një subjekti në Strugë) për ta lejuar të dilte nga territori doganor.

U sekuestrua në cilësinë e provës materiale shuma e përfituar në mënyrë të kundraligjshme.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë për veprime të mëtejshme në ngarkim të shtetasit të lartpërmendur për veprën penale “Korrupsioni pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike”, parashikuar nga neni 259 i Kodit Penal.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • sapa: 06/10/2018 07:44

  Shqiptaret jane te vetedijshem qe te pakten keto 50 vjet nuk behet shtet.E neqoftese gjeneratat e reja ndryshojne mentalitetin e prinderve te tyre hajdute ndoshta…………….ama afatgjate dhe jo tani.

  Përgjigju
 • Kafsha: 05/10/2018 13:46

  Derrmojini gjith funderrinat! Të ngrihet e të bëhet shteti!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Çfarë mendoni se do të krijojë situata në PD me mbledhjen e dy Kuvendeve?×

Lajmi i fundit

John

Nën madhështinë e dëborës, pamjet pikoreske që të ofron Vermoshi (FOTO)