Tiranë/ Kultivuan bimë narkotike në fshatin Pllan, arrestohen 2 persona, në kërkim 1 tjetër! Sekuestrohen 4 armë, 4 kallëpe eksplozivi dhe municion luftarak

TIRANË - Dy persona janë arrestua nga policia në kryeqytet pasi kishin kultivuar bimë narkotike në një parcel në pyllin e fshatit Pllan, pranë Tiranës. Si pasojë e kontrolleve të Komisariatit nr.4 të Tiranës, u finalizua operacioni ‘Plani’ në vijim të megaoperacionit ‘Sundimi i ligjit’ dhe ‘territor i pastër’.

U  bë e mundur kapja në flagrancë e V.J., 66 vjeç dhe T.T., 32 vjeç, banues në Zall-Bastar. Ndërkohë po vijon puna për kapjen e A.K., 41 vjeç.

'Si rezultat i tij u arrestuan në flagrancë shtetasit V. J., 66 vjeç, T. T., 32 vjeç, banues në Zall-Bastar, si dhe punohet për kapjen e shtetasit A. K., 41 vjeç.', thuhet në njoftimin e policisë.

Këta shtetas në bashkëpunim me njëri tjetrin kishin mbjellur në parcelën e Pllanës. Policia sekuestroi lëndën e dyshuar narkotike kanabis të gjetur.

Ndërkohë në banesën e V.J., u gjetën dhe sekuestruan 4 armë (1 çifte, 3 armë zjarri karabinë), 4 kallëp me lëndë të dyshuar eksplozive, 18 krëhëra automatiku, sasi municioni luftarak, 2 kundërgaze, 2 thika, 2 aparate celulare, dhe shuma parash.

Materialet proceduriale i janë kaluar Prokurorisë.

G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Rusia akuzohet se përdor urinë si armë lufte në Ukrainë! Bllokoi shpërndarjen e ndihmave humanitare

Rusia akuzohet se përdor urinë si armë lufte në Ukrainë! Bllokoi shpërndarjen e ndihmave humanitare