Tiranë/ Policia Rrugore arreston 23 persona dhe vendos 3150 gjoba për një javë, ja arsyet (VIDEO)

TIRANË- Policia rrugore e Tiranës ka arrestuar 23 persona nga të cilët 9 për drejtim mjeti në gjendje të dehur, 11 të papajisur me leje drejtimi si dhe 3 drejtues mjeti për veprën penale "korrupsionit aktiv ndaj personave që ushtrojnë funksione publike". Këto arrestime janë bërë gjatë javës pas kontrolleve të ushtruar nga ana e policisë për pandalimin e aksidenteve.

Sipas policisë gjithashtu në këto aksion janë pezulluar 90 leje drejtimi, nga të cilat 38 për drejtim mjeti nën efektin e alkoolit, 34 për shpejtësi mbi normat e lejuara, si dhe 18 për shkelje të tjera të rregullave të qarkullimit rrugor.

• janë proceduar administrativisht 25 drejtues mjetesh, për mosrregullim shpejtësie dhe gara me shpejtësi.

• janë proceduar administrativisht 102 drejtues mjetesh për xhamat e portave të para të errësuar.

• janë proceduar administrativisht 3 drejtues mjetesh për posedim të sistemeve shtese pamore dhe  zanore.

• janë proceduar administrativisht 325 drejtues mjetesh për përdorim të aparatit celular, gjatë drejtimit të mjetit.

• janë proceduar administrativisht 190 drejtues motomjetesh, për mospërdorim të kaskës mbrojtëse.

• janë proceduar administrativisht 45 drejtues mjetesh, për mosdhënie përparësie ndaj këmbësorëve.

• janë vendosur 2450 masa administrative, për shkelje të tjera të rregullave të qarkullimit rrugor.

/r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Si ka ndryshuar cilësia e arsimit gjatë pandemisë?

Komento

Komente

 • Vlonjati djali lushnjarit: 30/07/2019 12:52

  Aksione dhe vetëm aksione! Bravo, dërrmojini!

  Përgjigju
 • Xll: 30/07/2019 10:59

  Ne europe qarkullimi kontrollohet me radar jo me aksione te tates

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

'S'më ftuan'/ Zana Çela i përgjigjet Inva Mulës: Akuza më e rëndë për t'u përtypur! E thirrëm disa herë, na injoroi! Dokumentari nuk tregon historinë e TKOB!