Tiranë/ Qëlluan shqiptarin me karrige dhe e bënë për spital para finales së Conference League, arrestohen dy tifozët e Holandës

Tiranë/ Qëlluan shqiptarin me karrige dhe e bënë për spital para finales së Conference League, arrestohen dy tifozët e Holandës

Personi i dëmtuar

TIRANË- Dy tifozëve holandezë nuk i shkoi mirë ndjekja e skuadrës së zemrës në Tiranë. Dy të rinjtë, 21 dhe 23 vjeç u arrestuan nga Policia e Tiranës dhe akuzohen për plagosje të rëndë me dashje, kryer në bashkëpunim.

"Vihen në pranga 3 shtetas, për vepra të ndryshme penale. Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 1 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve D. B., 23 vjeç dhe D. H., 21 vjeç, banues në Holandë, për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje”, kryer në bashkëpunim. Këta shtetas, më datë 24.05.2022, në Rrugën e Barrikadave, në bashkëpunim me njëri-tjetrin dhe me persona të tjerë, ende të paidentifikuar, kanë goditur me sende të forta, për motive të dobëta, shtetasin A. G., i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 3 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit S. K., 62 vjeç, pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes. Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale", njofton policia. 

Tifozët holandezë u përfshinë në një sherr në ish-kafe Europa në rrugën e Barrikadave, ku me persona të tjerë ende të paidentifikuar nga autoritetet, goditën me sende të forta, një shqiptar që mori dëmtime në kokë siç dhe shihet në pamje, ku përfundoi i rrëzuar në tokë nga goditjet edhe me karriget e lokalit. 

Sipas pronarit të lokalit, shqiptari kishte bërtitur “Roma” në mesin e tifozëve holandezë që kishin ardhur në Shqiëpri për të ndjekur finalen mes italianëve dhe Feyenoord.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sulmi në Veri të Kosovës, a rrezikohet një konflikt në rajon?×

Lajmi i fundit

Në dashuri keni nevojë për më shumë butësi... horoskopi për sot

Në dashuri keni nevojë për më shumë butësi... horoskopi për sot