Tiranë/ Vodhën materialet e ndërtimit në firmën ku punonin, arrestohen 3 persona (VIDEO)

TIRANË- Një 57-vjeçar me iniciale H.M., një 35-vjeçar me iniciale A.C dhe një 54-vjeçar me iniciale N.L. kanë rënë në prangat e policisë pasi kanë vjedhur materiale në kantierin e firmës ku punonin.

3 personat ishin të punësuar në një firmë ndërtimi në rrugën "Ali Demi", dhe në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë vjedhur bazën materiale në kantierin e kësaj firme. Të arrestuarit akuzohen për veprat penale: "Vjedhja" e kryer në bashkëpunim,"Vjedhja duke shpërdoruar detyrën" e kryer në bashkëpunim.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

S.C/Sh.Sh/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rikthimi i PD-së me protesta në shtator, a do ta forcojë politikisht?×

Lajmi i fundit

Mungesa e energjisë në tregjet ndërkombëtare, si do të reagojë Qeveria?

Mungesa e energjisë në tregjet ndërkombëtare, si do të reagojë Qeveria?